O nas

 

Wyjątkowość OYCA znajdziesz także na tej stronie. Nie będzie tu szablonowo jak w klasycznych zakładkach „o nas”.  Poznasz tu dwoje ludzi, którzy stoją za marką OYCA, którzy ją tworzyli. Ludzi, których linie papilarne (te dosłowne i te w przenośni) odcisnęły się na Twojej ukochanej biżuterii.

Mieczysław Gryza i Agnieszka Frankowska- Gryza – para przyjaciół i małżeństwo, które zostało brutalnie rozerwane w marcu 2019 roku przez tragiczną śmierć Mietka, zwanego przez przyjaciół po prostu „Gryzą”.

 

„Z Gryzą byliśmy nie tylko małżeństwem. Byliśmy przyjaciółmi na dobre i na złe. Byliśmy partnerami w biznesie i współtwórcami tego, co dziś oferuje OYCA. Kochając swoją pracę potrafiliśmy spędzać w pracowni naprawdę długie godziny ciesząc się tym, że możemy wspólnie tworzyć, wspólnie i twórczo spędzać czas. Gryza był moim Nauczycielem, Mistrzem i Mentorem, od którego bardzo wiele się nauczyłam. Zresztą uczyliśmy się od siebie nawzajem – podejścia do biznesu, projektowania, do opracowywania technologii i nowych wzorów, obsługi klienta, obsługi social mediów, do wszystkiego.

Przez ponad rok od śmierci Gryzy, pracownia i nasza marka były w stanie zawieszenia. Długi czas zastanawiałam się, co z nimi dalej zrobić. To była trudna, ale bardzo bliska memu sercu decyzja – postanowiłam wrócić do pracy nad naszą marką i tym samym kontynuować ponad 30-letnią tradycję istnienia pracowni.

Dzisiaj prowadzenie pracowni, już bez mojego Gryzy, to dla mnie ogromny zaszczyt, radość ale i wyzwanie.  To także odpowiedzialność. Odpowiedzialność przede wszystkim wobec Was – naszych Klientów.

Wzory, które projektuję w chwili obecnej, powstają zgodnie ze wszystkimi założeniami i standardami wzorniczymi naszej pracowni. Z wykorzystaniem wszystkich stworzonych w pracowni technologii, z poszanowaniem tradycji i tego, co zostało w pracowni wypracowane na przestrzeni ponad 30-tu lat.

Wielokrotnie rozmawialiśmy z mężem o tym, że pracownia powinna być miejscem edukacji, warsztatów i szkoleń. Chcieliśmy się nią dzielić i jestem szczęśliwa, że mogę to teraz realizować organizując pokazy, prezentacje i warsztaty twórcze dla dzieci i dorosłych.”

W 2017 roku Telewizja Polska TVP3 nagrała reportaż „Narzeczona”. Reportaż o jednym z największych projektów artystycznych Gryzy, dotyczącym rewitalizacji starego mostu kolejowego w Osetnie, na rzece Barycz. Film o Nim, o nas, o pracowni..

Chętnych zapraszam do obejrzenia
http://poznan.tvp.pl/29043379/narzeczona-12022017

I jeszcze parę słów o zdjęciach…

Fotografie w tej galerii są bardzo prawdziwe. I bardzo NASZE. Z życia pracowni (i nie tylko) wzięte. Czasem nie ostre, codzienne, z przymrużeniem oka .

Nie stylizowaliśmy ich, nie robiliśmy specjalnych sesji zdjęciowych. Nie potrzebowaliśmy ich, bo jeśli ktoś pokocha nas takimi, jacy jesteśmy na tych zdjęciach – pokocha też naszą biżuterię.  A ona nie jest dla wszystkich, tak jak i my. Ona jest dla Ciebie a my (choć dziś w okrojonym składzie) właśnie Tobie chcemy służyć.